web maker
Mobirise
„Dopiero po bitwie wróg ponownie staje się człowiekiem

Mobirise

O książce

    Jest rok 233 p.n.e. Nad Morzem Śródziemnym zbierają się czarne chmury. Imperium Kartaginy pali kolejne hiszpańskie miasta. Jednym z niewielu ocalałych jest syn Iberyjskiego wodza – Esquin. Jego jedynym życiowym celem staje się pomszczenie tych, których kochał. Na nieszczęście bohatera wszystkie tragiczne wydarzenia stanowią jedynie przedsmak wojny mającej zepchnąć znany ludziom świat na skraj upadku. Po starciu Rzymu i Kartaginy nic nie będzie już takie samo.

    „Nowa Kartagina” to pierwsza część trylogii, oferująca ponad 500 stron przygód rozgrywających się w czasie poprzedzającym wybuch drugiej wojny punickiej. Obecnie staram się o wydanie dwóch kolejnych części – „Nowej Kartaginy – Morze Ognia” i „Nowej Kartaginy – Upadek”, będącymi kontynuacją pierwszej części.


„Greczynka nie ruszyła wina. W Rzymie kobieta nie mogła pić, a przynajmniej tak stanowiło prawo"

Mobirise

O autorze

    Nazywam się Marek Zatwarnicki, mam 21 lat. Studiuję na Poznańskim Uniwersytecie Ekonomicznym. W wieku siedemnastu lat wydałem powieść stanowiącą pierwszą część trylogii „Nowa Kartagina” o tematyce historyczno-przygodowej. W 2020 wydałem swoją drugą powieść o tematyce post-apokaliptycznej "Łowca". Jestem pasjonatem geografii, historii starożytnej Grecji i Rzymu oraz laureatem konkursów filmowych oraz konkursu na pracę pisemną organizowanego przez Narodowy Bank Polski. W wolnym czasie piszę i gram w piłkę, interesuje się również architekturą oraz numizmatyką.

    Od najmłodszych lat moim największym marzeniem było napisanie i wydanie książki.  Dzięki codzinnej ciężkiej pracy i wsparciu bliskich udało mi się wydać "Nową Kartaginę", a następnie "Łowcę". Obecnie pracuję nad promocją "Łowcy', tak aby książka mogła trafić do jak największej liczby odbiorców. Piszę również kolejne dwie powieści. Mam nadzieję, że moje powieści umilą czas wielu Czytelnikom i zarażą ich moją pasją. Życzę miłej lektury.


„Od tego dnia , aż do końca przysięgam być wrogiem Rzymu..."

Mobirise

Przeczytaj prolog


Nad najwspanialszym miastem Iberii zaszło słońce. Nowa Kartagina była wtedy największą siedzibą Kartagińczyków w Hiszpanii. Od zakończenia pierwszej wojny punickiej minęło zaledwie osiem lat. Puniccy obywatele nie przypuszczali, że wśród świątynnych gmachów odbywa się uroczystość mająca zadecydować o przetrwaniu ich imperium. 

We wnętrzu pięknej świątyni poświęconej bogowi nieba i burzy Baalowi-Hammonowi znajdowały się trzy postacie. Jedną z nich był kapłan odziany w byczą skórę, zakończoną kapturem z rogami. Chwilę wcześniej zarżnął potężnego barana i wylał jego krew do niewielkiej miedzianej miski. Dwie kolejne osoby należały do rodziny Barkasów, najwspanialszego rodu Kartaginy. Zasłużony punicki generał Hamilkar przybył tu wraz z synem Hannibalem. Dowódca miał około pięćdziesięciu lat, jego twarz pokrywała starannie przystrzyżona siwiejąca broda.

– Podejdź, Hannibalu Barkasie – polecił wzniośle kapłan, wskazując na piętnastoletniego chłopca. – Zanurz dłonie w świętej krwi zwierzęcia poświęconego Baalowi i powtarzaj za ojcem.

Młodzieniec zbliżył się do niskiego stolika ofiarnego. Stało na nim naczynie, do którego włożył ręce. Hamilkar oparł dłoń na ramieniu syna.

– Czy jesteś prawdziwym Kartagińczykiem? – zapytał generał.

– Jestem – odparł Hannibal, ale w jego głosie wyczuwalna była niepewność. Musiał bać się tego, co nastąpi – Baal będzie ze mnie dumny – szepnął młodzieniec z determinacją. 

– Od tego dnia aż do końca świata przysięgam być wrogiem Rzymu...


„Ściąć mu głowę? Nie. To byłaby śmierć prawdziwego rzymskiego obywatela.

Adres

www.marekzatwarnicki.pl

Dane kontaktowe

Email:
marek.zatwarnicki@gmail.com